Rezultatele concursului Talantul în Negoț, faza regională – Comunitatea Mediterana


Sâmbătă 12 Mai s-a desfășurat faza regională a concursului biblic Talantul în Negoț, concurs ce se află la cea de a XVI-a ediție  și care prezintă un deosebit interes pentru copiii și tinerii din bisericile penticostale, atât pentru cele din România cât și pentru cele din diaspora.

Gazda de anul acesta a fost Biserica „Eben Ezer” Castellon (pastor Mihai Morar), unde și-au dat întâlnire peste 200 de copii și tineri, începând cu cei de 6 ani, până la cei ajunși la vârsta majoratului, ba chiar și unii trecuți de această vârstă.

Datorită numărului mare de participanți și a volumului de muncă ce rezulta din acest fapt, s-a convenit ca proba Memorarea Scripturii să fie organizată o săptămână mai târziu, în Biserica „Elim” Girona. La această probă au participat 41 de persoane din 6 biserici.

Bisericile participante au fost următoarele:

  • Biserica „Emanuel” Vilanova i la Geltru
  • Biserica „Maranata” Alcanar
  • Biserica „Eben Ezer” Castellon
  • Biserica „Sion” Elche
  • Biserica „Muntele Sionului” Arganda del Rey
  • Biserica „Betel” Toledo
  • Biserica „Elim” Girona
  • Biserica „Metanoia” Barcelona (nu face parte din Comunitatea Mediterana)
  • Biserica „Eben Ezer” Benidorm (nu face parte din Comunitatea Mediterana)
  • Biserica „Speranța” Roquetas de Mar (nu face parte din Comunitatea Mediterana)

Iată rezultatele concursului:

Clasa 2-3

Premiul 1

  • VOICA JULIA – „Metanoia” Barcelona
  • CIUPAC LAURA – „Elim” Girona

Premiul 2

  • MOȚ BEATRIZ – „Metanoia” Barcelona
  • HODIȘ SARAY – „Elim” Girona
  • HOROBEȚ ELISABETA – „Elim” Girona
  • CÎRCU CREȚA RUBEN – „Elim” Girona
  • ABRUDAN REBECA – „Maranata” Alcanar
  • JIMON MICAL – „Eben Ezer” Castellon
  • ȚIFREA RUBEN – „Maranata” Alcanar

Premiul 3

  • PRESECAN PATRICK – „Metanoia” Barcelona
  • MURGEA MĂCELARU DARIA – „Metanoia” Barcelona
  • CRISTEA ANA LUISA – „Elim” Girona
  • HANȚIG SARA – „Elim” Girona
  • BUDA ROBERT – „Elim” Girona
  • GROZA MATEI – „Elim” Girona
  • ROȘU DENISA – „Elim” Girona
  • TODA ALEJANDRA – „Maranata” Alcanar
  • STANCIU MICLE RUTH – „Eben Ezer” Castellon
  • ANI EMANUEL – „Sion” Elche
  • CHIȘ DAMARIS – „Eben Ezer” Benidorm
  • BOT ANITA – „Emanuel” Vilanova

Clasa 4-5 (10-11 ani)

Premiul special – punctaj maxim

  • HODIȘ MARC – „Elim” Girona
  • PODEA ABEL – „Elim” Girona
  • CRISTEA SARA – „Elim” Girona

Premiul 1

  • RUS DARIUS CĂLIN – „Eben Ezer” Benidorm
  • PODEA ANDREIA – „Elim” Girona
  • STANCIU MICLE SARA – „Eben Ezer” Castellon
  • RUSU RUBEN DANIEL – „Betel” Toledo
  • UIFELEAN REBECA – „Sion” Elche

Premiul 2

  • OPREA MARTA – „Elim” Girona
  • PREDA DAVID – „Eben Ezer” Benidorm
  • BOT LUCAS – „Emanuel” Vilanova
  • VEREȘ TIMOTEI – „Betel” Alicante
  • HEDEA FINEAS ANDREI – „Eben Ezer” Castellon
  • PĂSCĂLIN ELISABET – „Maranata” Alcanar
  • HEREDEA DARIUS – „Maranata” Alcanar

Premiul 3

  • LUCA GABRIEL – „Maranata” Alcanar
  • OLAR SOFIA REBECA – „Betel” Toledo
  • LUCACI LIGIA TAMARA – „Betel” Toledo
  • ALEXANDRU SARA LORENA – „Eben Ezer” Castellon
  • BERCEA ANA MARIA – „Eben Ezer” Castellon
  • CRISTEA PATRIK ELIAS – „Muntele Sionului” Arganda
  • MITOȘERIU ESTERA – „Muntele Sionului” Arganda
  • CREȚA TABITA CORINA – „Elim” Girona
  • HODIȘ RUT – „Elim” Girona

Clasa  6-7

Premiul special – punctaj maxim

  • BUNCULEȚ SARA – „Elim” Girona

Premiul 1

  • CRĂCIUN MIHAI – „Eben Ezer” Castellon
  • IACOBUȚĂ DAVID SAMUEL – „Elim” Girona
  • ȘANTA NATAN – „Elim” Girona

Premiul 2

  • MACAVEI RUBEN FINEAS – „Eben Ezer” Benidorm

Premiul 3

  • ȘĂULEAN LINUS – „Sion” Elche
  • FORMAGIU ELVIS – „Sion” Elche
  • RUS DAVID – „Betel” Toledo
  • GROZA EMANUEL – „Elim” Girona
  • VEREȘ TIMEEA – „Betel” Alicante
  • BURDEȚ ABEL – „Muntele Sionului” Arganda

Clasa  8-9

Locul 1

  • TUCULIA EMINA TIMEEA – „Eben Ezer” Castellon
  • COPIL ADRIAN CIPRIAN – „Maranata” Alcanar

Locul  2

  • LUCACI EMANUELA NATALIA – „Betel” Toledo
  • POP EMANUEL CRISTIAN – „Speranța” Roquetas
  • MOȚ FLAVIA – „Metanoia” Barcelona

Locul 3

  • TUSINEAN ANA MARIA – „Sion” Elche
  • HEREDEA COSMINA DEBORA – „Maranata” Alcanar
  • POP MYRIAM – „Muntele Sionului” Arganda
  • RAUCA CLAUDIU – „Muntele Sionului” Arganda
  • ȚOLAN ADRIAN MIGUEL – „Muntele Sionului” Arganda
  • CÂRLAN RUBEN DANIEL – „Metanoia” Barcelona

Clasa 10-11

Locul 1

  • CRISTEA NICOLE – „Elim” Girona

Locul 2

  • GROZE SARA ELSA – „Eben Ezer” Castellon

Locul 3

  • FLORA ELISEI – „Betel” Toledo

18 – 25 ani

Premiul 2

  • SZENTGYORGYI REKA ANIȚA – „Elim” Girona

Premiul 3

  • CECLAN DENISA BIANCA – „Elim” Girona

Mențiune

  • VULTUR ALEXANDRU – „Speranța” Roquetas de Mar

+ 25 ani

Premiul special – punctaj maxim

  • FLORA ELENA CORNELIA – „Betel” Toledo

Premiul 1

  • TECAR LILIANA – „Betel” Toledo
  • BOICU CIPRIAN – „Betel” Toledo
  • UIFELEAN ANDREEA – „Sion” Elche
  • TOMȘA VALER – „Elim” Girona
  • ANI MARIA – „Sion” Elche

Premiul 2

  • ANI DANIEL – „Sion” Elche
  • FORMAGIU ALINA – Elche
  • OLAR IRINA – „Betel” Toledo
  • BOICU DANIELA – „Betel” Toledo
  • COSTE ADRIAN – „Elim” Girona
  • VEREȘ MAGDA – „Betel” Alicante

Premiul 3

  • LUCACI AURICA – „Betel” Toledo
  • CHELARU DANIELA – „Eben Ezer” Castellon

 

MEMORAREA SCRIPTURII

Clasa 1 (preșcolari)

Premiul special – punctaj maxim

  • HOROBEȚ ABIGAIL – „Elim” Girona

Premiul 1

  • DRĂGHICI ESTERA – „Elim” Girona

Premiul 2

  • DRĂGHICI DAVID – „Elim” Girona

Premiul 3

  • ILIEȘ ALICIA – „Eben Ezer” Benidorm
  • RUSU DAVID FELICIAN – „Eben Ezer” Benidorm
  • RĂDULESCU KARINA – „Elim” Girona

Clasa 2 – 3

Premiul 1

  • RUSU RUBEN LEMUEL – „Eben Ezer” Benidorm
  • KIS DAMARIS – „Eben Ezer” Benidorm
  • IACOBUȚĂ SARA – „Elim” Girona
  • ROȘU ISAHAR CĂTĂLIN – „Elim” Girona
  • BUNCULEȚ ESTERA – „Elim” Girona

Premiul 2

  • RUSU NURIA ALEXANDRA – „Eben Ezer” Benidorm
  • KIS NAOMI – „Eben Ezer” Benidorm

Premiul 3

  • BERCEA BIANCA NATALIA – „Eben Ezer” Castellon

Clasa 4 – 5

Premiul 1

  • RUSU DARIUS CĂLIN – „Eben Ezer” Benidorm
  • BOT LUCAS – „Emanuel” Vilanova
  • ISPAS ABIGAIL – „Eben Ezer” Castellon
  • BURZESCU DAMARIS – „Eben Ezer” Castellon

Premiul 2

  • MACARIE ANDREEA – „Eben Ezer” Castellon

Premiul 3

  • CĂLINI ALEX – „Elim” Girona

Mențiune

  • PRECUP DENIS – „Methanoia” Barcelona
  • KIS LIGIA – „Eben Ezer” Benidorm

Clasa 6 – 7

Premiul 1

  • NAROȘ SHEILA – „Eben Ezer” Castellon
  • ȘANTA NATAN – „Elim” Girona

Premiul 2

  • ȚÎNĂ OISE – „Eben Ezer” Castellon
  • BURZESCU DAVID – „Eben Ezer” Castellon

Premiul 3

  • PRECUP LEVIS – „Methanoia” Barcelona

Clasa 8 – 9 

Premiul 1

  • VASCHI DAMARIS – „Eben Ezer” Castellon
  • PĂCURAR MELISSA – „Eben Ezer” Castellon
  • BURDEȚI DEBORA – „Eben Ezer” Castellon
  • COPIL CIPRIAN – „Maranata ” Alcanar

Clasa 10 – 11

Premiul special – punctaj maxim

  • DRĂDICI DARIUS – „Eben Ezer” Castellon

Premiul 1

  • PETER VANESA – „Eben Ezer” Castellon

18 – 25 ani  

Premiu special – punctaj maxim

  • BOGĂTEAN DEBORA – „Eben Ezer” Castellon

Premiul 1

  • POP CLAUDIA – „Eben Ezer” Castellon
  • BOGĂTEAN ADELINA – „Eben Ezer” Castellon

Premiul 2

  • LUCA GEORGE RĂZVAN – „Maranata” Alcanar

+ 25 ani  

Premiu special – punctaj maxim

  • CĂLINI SIMONA – „Elim” Girona

Premiul 1

  • ISPAS FLORINA – „Eben Ezer Castellon
  • BERCEA FLORINA – „Eben Ezer Castellon

Premiul 2

  • PRECUP DELIA – „Methanoia” Barcelona
  • VOICA CLAUDIA – „Methanoia” Barcelona

PREMIUL 3

  • ANGHEL EMA – „Methanoia” Barcelona

Comentarii

Leave a comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *