Rezultatele concursului Talantul în Negoț, faza regională – Comunitatea Madrid-Nord


Concursul biblic „Talantul în Negoț” a constituit pentru unele biserici din Comunitatea Penticostală Madrid-Nord, un prilej de a se adânci în Scriptură, la această activitate fiind angrenați în special copiii și tinerii. Faza regională a acestui concurs s-a desfășurat anul acesta în Alcala de Henares, gazda fiind Biserica „Betel” (pastor Iacob Miron), aici dându-și întâlnire participanți din patru biserici:

  • Biserica „BETEL” Alcala de Henares
  • Biserica „ELIM” Arganda del Rey
  • Biserica „GOSEN” Madrid
  • Biserica „MARANATHA” Logroño

Nu ne rămâne decât să-i felicităm pe toți participanții, în special pe cei ce au obținut premii, încurajând în același timp și alte biserici din zonă să se alăture acestui frumos și benefic eveniment, în anii următori.

Iată care au fost rezultatele concursului:

Grupa

Rezultate și punctaje

Biserica

Clasa 2-3 1.       Radu Eduard Gabriel                    92 „BETEL” ALCALA
            Radu Timotei                                  92 „BETEL” ALCALA
  2.       Zăgrean Sara                                   91 „ELIM” ARGANDA
  3.       Rus Aaron                                        89,36 „GOSEN” MADRID
  4.       Pacu Sophia                                     87 „BETEL” ALCALA
  5.       Bîrle Filip                                         86,68 „ELIM” ARGANDA
  6.       Pop Alicia                                        85 „MARANATHA” LOGROÑO
Clasa 4-5 1.       Dib Sergiu                                       93 „BETEL” ALCALA
  2.       Pop Andreea                                  90.12 „ELIM” ARGANDA
  3.       Pondichie Teodora                       89 „BETEL” ALCALA
  4.       Linul Denis                                     86 „BETEL” ALCALA
  5.       Barna Iosif                                     83 „MARANATHA”  LOGROÑO
  6.       Voicu Sara                                     79 „MARANATHA”  LOGROÑO
Clasa  6-7 1.         Pop Petru                                     92.54 „ELIM” ARGANDA
  2.       Stămăteanu Ruben                     91.54             „GOSEN” MADRID
  3.       Copran David                               89.54 „ELIM” ARGANDA
  4.       Neag Persida Miriam                   82 „MARANATHA” LOGROÑO
  5.       Filimon Roland                             81.54 „ELIM” ARGANDA
  6.       Roșu Emanuel                                80.8 „MARANATHA” LOGROÑO
Clasa 8-9 1.       Opriș Daniel                                    81 „MARANATHA” LOGROÑO
  2.       Copran Beniamin                           80 „ELIM” ARGANDA
  3.       Iovan David                                     69 „MARANATHA”  LOGROÑO
Clasa 10-11 1.       Ruști Alex                                        69.56 „BETEL” ALCALA
  2.       Roșu Estera                                     58.54 „MARANATHA” LOGROÑO
18-25 ani 1.       Bogdan Samuel                              70.56 „ELIM” ARGANDA
  2.       Petruț Timeea                                66.50 „ELIM” ARGANDA
     

Comentarii

Leave a comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *