Rezultatele concursului Talantul în Negoț, faza regională – Comunitatea Madrid-Nord


Concursul biblic Talantul în Negoț, la cea de a XVI-a ediție, a fost organizat și de Comunitatea Penticostală Madrid-Nord, ce are în componență biserici din zona Madrid și partea de nord a Spaniei.

Gazda de anul acesta a fost Biserica „Elim” Arganda del Rey (pastor Gavrilă Zăgrean), unde și-au dat întâlnire 37 de copii și tineri, începând cu cei de 6 ani, până la cei ajunși la vârsta majoratului, ba chiar și unii trecuți de această vârstă. Bisericile participante au fost următoarele:

  • Biserica „Elim” Arganda del Rey
  • Biserica „Maranata” Logroño
  • Biserica „Betel” Alcala de Henares

Iată rezultatele concursului:

Clasa 2-3

Premiul 1

  • RADU EDUARD – „Betel” Alcala

Premiul 2

  • MARC ABEL – „Elim” Arganda

Premiul 3

  • POP ALISIA – „Maranata” Logroño

Mențiunea 1

  • RADU TIMOTEI – „Betel” Alcala

 

Mențiunea 2

  • MOLDOVAN LIGIA – „Betel” Alcala

Mențiunea 3

  • POP SAMUEL – „Elim” Arganda

Clasa 4-5 (10-11 ani)

Premiul 1

  • PINTILEI DAVID – „Elim” Arganda

 

Premiul 2

  • DIB SERGIU – „Betel” Alcala

Premiul 3

  • BARNA IOSIF – „Maranata” Logroño

Mențiunea 1

  • POP ANDREEA – „Elim” Arganda

Mențiunea 2

  • SAVIUC REBEKA – „Maranata” Logroño

Mențiunea 3

  • PERȘA REBECA – „Betel” Alcala

Clasa  6-7

Premiul 1

  • PERȘA INES – „Betel” Alcala

Premiul 2

  • POP PETRU – „Elim” Arganda

Premiul 3

  • PONDICHIE TEODORA – „Betel” Alcala

Mențiunea 1

  • MARC LUCA – „Elim” Arganda

Mențiunea 2

  • NEAG MIRIAM – „Maranata” Logroño

Mențiunea 3

  • LINUL DENIS – „Betel” Alcala

Clasa  8-9

Premiul 1

  • IOVAN DAVID – „Maranata” Logroño

Premiul 2

  • COPRAN DAVID – „Elim” Arganda

Premiul 3

  • ROȘU EMANUEL – „Maranata” Logroño

Mențiunea 1

  • OPRIȘ DANIEL – „Maranata” Logroño

Mențiunea 2

  • FILIMON ROLAND – „Elim” Arganda

Mențiunea 3

  • MOCAN REBECA – „Elim” Arganda

Clasa 10-11

Premiul 1

  • ROȘU ESTERA – „Maranata” Logroño

Premiul 2

  • COPRAN BENIAMIN – „Elim” Alcala

18 – 25 ani

Premiul 1

  • IVAȘCU SIMONA – „Elim” Arganda

Premiul 2

  • BOGDAN SAMUEL – „Elim” Arganda

+ 25 ani

Premiul 1

  • BĂDIUȚ DORINA – „Maranata” Logroño

Premiul 2

  • IOVAN MIHAELA – „Maranata” Logroño

Comentarii

Leave a comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *