Rezultatele concursului Talantul în Negoț, faza regională – Comunitatea Mediterana

Sâmbătă 13 Mai s-a desfășurat faza regională a concursului biblic Talantul în Negoț, concurs ce se află la cea de a XV-a ediție  și care prezintă un deosebit interes pentru copiii și tinerii din bisericile penticostale, atât pentru cele din România cât și pentru cele din diaspora.

Gazda de anul acesta a fost Biserica „Maranata” Alcanar (pastor Sandu Bor), unde și-au dat întâlnire 183 de copii și tineri, începând cu cei de 6 ani, până la cei ajunși la vârsta majoratului, ba chiar și unii trecuți de această vârstă. Bisericile participante au fost următoarele:

  • Biserica „Emanuel” Vilanova i la Geltru
  • Biserica „Maranata” Alcanar
  • Biserica „Eben Ezer” Castellon
  • Biserica „Sion” Elche
  • Biserica „Muntele Sionului” Arganda del Rey
  • Biserica „Betel” Toledo
  • Biserica „Elim” Girona (nu face parte din Comunitatea Mediterana)
  • Biserica „Metanoia” Barcelona (nu face parte din Comunitatea Mediterana)
  • Biserica „Eben Ezer” Benidorm (nu face parte din Comunitatea Mediterana)
  • Biserica „Maranata” Roquetas de Mar (nu face parte din Comunitatea Mediterana)

Iată rezultatele concursului:

Clasa 2-3

premiul 1

  • BALAȘ TIMOTEI – „Betel” Toledo
  • ALEXANDRU SARA LORENA – „Eben Ezer” Castellon

premiul 2

  • BARAC LARA – „Metanoia” Barcelona

premiul 3

  • PASCALIN ELISABETH – „Maranata” Alcanar

mențiune

  • RUS DANIEL RUBEN – „Betel” Toledo

Clasa 4-5 (10-11 ani)

premiul 1

  • PAȘCA ESTERA – „Methanoia” Barcelona
  • OLAR SOFIA – „Betel” Toledo
  • BALAȘ SARA – „Betel” Toledo
  • BALAȘ ANDREI – „Betel” Toledo
  • RUS DAVID – „Betel” Toledo
  • ANI IOSUA – „Sion” Elche

premiul 2

  • BUNCULEȚ SARA – „Elim” Girona
  • BURDEȚ ABEL – „Muntele Sionului” Arganda
  • CRISTEA SARA – „Elim” Girona
  • BALAȘ SONIA – „Betel” Toledo
  • CRISTEA PATRIC – „Muntele Sionului” Arganda
  • SCURTU DOROTHEA – „Muntele Sionului” Arganda

premiul 3

  • CRISTEA FINEAS – „Muntele Sionului” Arganda
  • LUCACI LIGIA – „Betel” Toledo
  • CIOBANU LUMINIȚA – „Maranata” Alcanar
  • FORMAGIU ELVIS FLORIN – „Sion” Elche

Mențiune

  • LUPOIAN LISIAS – „Methanoia” Barcelona

Clasa  6-7

premiul 1

  • COPIL CIPRIAN – „Maranata” Alcanar

premiul 2

  • ANI DANIEL – „Sion” Elche
  • HEREDEA COSMINA – „Maranata” Alcanar
  • COTISEL NOA – „Methanoia” Barcelona

premiul 3

  • HUDREA IONATAN – „Sion” Elche
  • CROITORU NAOMI – „Eben Ezer” Castellon

Mențiune

  • ILIEȘ EMANUEL – „Eben Ezer” Benidorm

Clasa  8-9

premiul 1

  • PERESCU GIANINA – „Eben Ezer” Castellon

premiul 2

  • TUCULIA EMINA – „Eben Ezer” Castellon

premiul 3

  • BALAȘ MARCU – „Betel” Toledo

Clasa 10-11

Premiul 1

  • TOMUȚA BIANCA – „Elim” Girona

Premiul 2

  • BEDELEAN CARMEN – „Elim” Girona

Premiul 3

  • GROZE SARA ELSA – „Eben Ezer” Castellon

18 – 25 ani

Premiul 1

  • MARINA ADELA – „Sion” Elche

Premiul 2

  • TOMUȚA KEVIN – „Eben Ezer” Castellon

Premiul 3

  • CEDAN DENISA BIANCA – „Elim” Girona

+ 25 ani

Premiul 1

  • TECAR LILIANA – „Betel” Toledo

Premiul 2

  • FORMAGIU ROXANA – „Sion” Elche

Premiul 3

  • TUSINEAN NICOLETA – „Sion” Elche
  • COSTE ADRIAN BOGDAN – „Elim” Girona

MEMORAREA SCRIPTURII

Clasa 1

Premiul 1

  • HOROBEȚ ABIGAIL – „Elim” Girona

Premiul 2

  • BUNCULEȚ ESTERA – „Elim” Girona

Premiul 3

  • KIS NAOMI GABRIELA – „Eben Ezer” Benidorm

Clasa 2 – 3

Premiul 1

  • RUSU RUBEN – „Eben Ezer” Benidorm

Premiul 2

  • ISPAS ABIGAIL – „Eben Ezer” Castellon

Premiul 3

  • KIS DAMARIS – „Eben Ezer” Benidorm

Clasa 4 – 5

Premiul 1

  • RUSU DARIUS CĂLIN – „Eben Ezer” Benidorm

Premiul 2

  • PRECUP LEVIS – „Methanoia” Barcelona

Premiul 3

  • HODIȘ RUT – „Elim” Girona

Clasa 6 – 7

Premiul 1

  • ȚÎNĂ OISE – „Eben Ezer” Castellon

Premiul 2

  • COPIL CIPRIAN – „MARANATA” Alcanar

Premiul 3

  • NICULA PHILIP – „Eben Ezer” Castellon

Clasa 8 – 9  

Premiul 1

  • VASCHI DAMARIS – „Eben Ezer” Castellon

Premiul 2

  • PĂCURAR MELISSA – „Eben Ezer” Castellon

Premiul 3

  • PLEȘCA GEORGIANA – „Eben Ezer” Castellon

Clasa 10 – 11

Premiul 1

  • DRĂDICI DARIUS – „Eben Ezer” Castellon
  • BOGĂTEAN ADELINA – „Eben Ezer” Castellon

Premiul 2

  • ISPAS ALBERTO – „Eben Ezer” Castellon

Premiul 3

  • BURDEȚI DEBORA – „Eben Ezer” Castellon

18 – 25 ani   

Premiu special – punctaj maxim

  • POP CLAUDIA – „Eben Ezer” Castellon

+ 25 ani   

Premiu special – punctaj maxim

  • VOICA CLAUDIA – „Methanoia” Barcelona

Premiul 1

  • PRECUP DELIA – „Methanoia” Barcelona

Comentarii

Un comentariu la „Rezultatele concursului Talantul în Negoț, faza regională – Comunitatea Mediterana”

  1. Pentru mine talantul in negot ma narcat mult pozitiv D zeu a folosit o sora din biserica care na indemnat sa particip .Cuvintul d nului mia vindecat ranile sufletesti ma ridicat mia schimbat felul meu de a ma purta de a vorbi su desii era linga mine putin il foloseam .Am participat de doua ori si chiar daca nu am reusit sa iau nici un premiu am cistigat nai mult de cit atit cunostinta care imi ramine in inima si puterea de schimbare pe care o are cuvintul D nului Binecuvîntarea D nului sa fie peste toti aceia ce sau ostenit ca aceasta sa fie posibil “Talantul in negot ” .Încurajez pe toti fratii mei sa particioe ,sa invete cuvintul d nului .Veti cistiga si nu va necăjiți daca u luati premiu nu sintem toti la fel mai ales cei trecuti de 25de ani dar se merită noua si numai noua ne facem BINE Fiti binecuvintati de d nul.

Lasă un răspuns